Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Bolechowicach

Szanowni Państwo

W dniach 29 i 30  10 2018 w poniedziałek i wtorek - odbędą się się  zajęcia Fizyki dla Smyka dla dzieci  - Tajemnice Powietrza.

W czasie jednego spotkania zostanie przeprowadzone razem z dziećmi  kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem oryginalnych zestawów edukacyjnych.W zajęciach dotyczących Powietrza – dzieci poznają między innymi  co to jest powietrze i  jakie ma składniki. Przekonają się ile waży powietrze w ich sali i dlaczego nie odczuwamy nacisku jego ciężaru na sobie. Zobaczą kto z nich  wygra  w zapasach  z siłą ciśnienia atmosferycznego.

Za pomocą termometru miłości zmierzą siłę uczucia  do swoich bliskich. Dowiedzą się dlaczego astronauci wychodzący w przestrzeń kosmiczną  muszą posiadać skafandry i dlaczego samoloty latają mimo że są o wiele cięższe od powietrza. Utworzą smog i zrozumieją dlaczego jest taki groźny dla ich zdrowia.

Zajęcia  są bardzo atrakcyjne i ciekawe gdyż każde z dzieci bierze aktywny udział w zajęciach –  przeprowadzając  doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą. Dzięki temu świetnie się bawią  i przy okazji odkrywają niesamowite zjawiska zachodzące w codziennym życiu które na długo pozostają w ich pamięci. Podobne  eksperymenty można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Różnica polega na tym, że dzieci będą je przeprowadzać u siebie na miejscu.