Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Bolechowicach

Dnia 12.10.2018 w Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego odbyła się uroczysta akcja edukacyjna pt. „Wspólnie dbajmy o czystość powietrza”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały uczniom i rodzicom przedstawienie na temat sposobów ochrony środowiska naturalnego – ze szczególnym uwzględnieniem ochrony drzew i lasów – oraz dały wskazówkę jak dbać o czystość powietrza.

Przedszkolaki, w recytowanych wierszach, poruszyły problem ogromnego zanieczyszczania powietrza przez ludzi i wpływu takiego stanu powietrza (smogu) na zdrowie człowieka. Zaprezentowały też „Taniec wiatru” oraz piosenki na temat ochrony naszej planety.

Po zakończonym występie nasi podopieczni przeszli ulicami Bolechowic z transparentem „Wspólnie dbajmy o czystość powietrza” oraz rozdawali ulotki z hasłem „I ty zadbaj o czystość powietrza”.

Akcja wzbudziła duże zainteresowanie ze strony uczniów, rodziców dzieci oraz mieszkańców Bolechowic. Uzupełnieniem akcji były przeprowadzone rozmowy z dziećmi na temat zanieczyszczenia powietrza